Skip to content

W jaki sposób można uzyskać świadczenie w ramach programu „Dobry Start”?

Spis treści

Dobry Start to program, dzięki któremu można uzyskać dodatkowo do 300 zł.

Aby otrzymać świadczenie, należy przesłać do oddziału ZUS w Tarnowie formularz zgłoszeniowy oraz swoje zeznanie podatkowe.

Ministerstwo Edukacji i Nauki uruchamia nowy program, który ma pomóc rodzicom w pokryciu kosztów edukacji ich dzieci.

W ramach nowego programu pod nazwą „Kupmy podręczniki” będą udzielane jednorazowe dopłaty w wysokości 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętu i wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach policealnych i innych placówkach oświatowych.

Jak podaje ministerstwo, z programu tego będą mogli skorzystać wszyscy rodzice bez względu na poziom dochodów.

Dobry Start to program, który pomaga rodzinom z dziećmi w wieku od urodzenia do 3 lat, które mają niskie dochody. Program zapewnia wsparcie finansowe na zakup towarów i usług niezbędnych do rozwoju dziecka.

Dobry Start przynosi korzyści dzieciom, umożliwiając ich rodzicom zakup artykułów niezbędnych do zapewnienia im bezpieczeństwa, zdrowia i dobrego samopoczucia. Program daje również rodzicom możliwość zdobycia wiedzy na temat rozwoju ich dzieci i tego, jak mogą go wspierać.

Jak to działa?

Program Dobry Start oferuje rodzinom kwalifikującym się do programu bony na zakup różnych towarów i usług w sklepach uczestniczących w programie. Są to pieluchy, chusteczki, produkty żywnościowe, odzież, foteliki samochodowe, łóżeczka, wózki, wysokie krzesełka, bramki bezpieczeństwa i zabawki. Ponadto Dobry Start pomaga rodzinom znaleźć dostawców usług opieki nad dziećmi, którzy spełniają standardy zdrowia i bezpieczeństwa w domu lub w ośrodkach opieki nad dziećmi.

Można uzyskać informacje o tym, kto może ubiegać się o świadczenia w ramach programu Dobry Start, co należy zrobić, aby otrzymać wsparcie oraz jak złożyć wniosek korzystając ze strony zus tarnów.

Wniosek o świadczenia z programu „Dobry Start” można złożyć wyłącznie elektronicznie – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej.

3 komentarze

 1. Paweł
  23 sierpnia 2022 @ 16:40

  Myślę, że to wspaniałe, że możemy uzyskać niewielką pomoc w zakupie przyborów szkolnych, ale czuję, że powinno to być bardziej sprawiedliwe.

  Wystarczająco trudno jest zdobyć wszystkie przybory potrzebne do szkoły, więc miło jest wiedzieć, że jest dostępna pewna pomoc, ale byłoby milej, gdybyśmy mogli uzyskać większą pomoc.

 2. Grzesiek
  23 sierpnia 2022 @ 16:41

  To ważny program, który pomaga dzieciom, które nie mają wsparcia finansowego, ale także tym, które nie mają dostępu do tego typu materiałów.

  Świetnie, że istnieje taki sposób na uzyskanie zasiłku na wyprawkę szkolną.

 3. Maciek
  23 sierpnia 2022 @ 16:42

  Państwo Polskie bardzo się postarało, aby zapewnić świadczenia z zakresu wyprawki szkolnej.

  Jest to świetna okazja dla rodziców, którzy chcą otrzymać wysokiej jakości produkty w przystępnej cenie.

Dodaj komentarz