Skip to content

Za pomocą platformy ZUS PUE możesz sprawdzić ile będzie wynosić Twoja emerytura?

Spis treści

Zakończyła się coroczna akcja przekazywania klientom informacji o stanie ich konta i prognozowanych emeryturach.

Jeśli chcesz wiedzieć, ile zgromadziłeś na swoim koncie lub jak wysoka będzie Twoja emerytura, możesz to sprawdzić, logując się na swoje indywidualne konto na platformie internetowej ZUS PUE.

Zakład przygotował zestawienie składek na dzień 31 grudnia 2021 r. dla blisko 23,2 mln osób. Indywidualne informacje można sprawdzić na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Osoby, które nie mają jeszcze konta na platformie, mogą je założyć w każdej chwili online lub w placówce ZUS.

Zestawienie pokazuje, ile składek ubezpieczeniowych zostało wpłaconych i jak zostały wykorzystane w ciągu roku. Oprócz kwoty wpłaconej do systemu przez osobę fizyczną znajdują się tu również informacje o potrąceniach dokonywanych z jej wynagrodzenia lub dochodów otrzymywanych przez osoby prowadzące działalność gospodarczą na własny rachunek oraz inne osoby, które nie są zatrudnione, takie jak emeryci i studenci.

Podane informacje opisują łączne saldo kont emerytalnych do końca 2021 r. po ostatniej rocznej waloryzacji składek. Pokazuje również, ile pieniędzy zgromadził ubezpieczony na odziedziczonym przez ZUS subkoncie, a ile trafia do otwartego funduszu emerytalnego. Zawiera również zestawienie składek emerytalnych z ubiegłego roku według miesięcy.

Osoby, które w ubiegłym roku skończyły 35 lat, otrzymały również kilka różnych projekcji emerytalnych (tzw. emerytury hipotetyczne). Ubezpieczony zorientuje się, ile może się spodziewać, płacąc składki tak samo jak w poprzednich latach i pracując do wieku emerytalnego. Inny wariant prognozy pokazuje, co by się stało, gdyby ubezpieczeni przestali teraz pracować, a emerytury byłyby naliczane tylko na podstawie dotychczasowych składek. – Ostrzegam, te wyliczenia to tylko przewidywania i to się zmieni, gdy będziemy podejmować decyzje dotyczące przyszłych karier – powiedziała rzeczniczka.

3 komentarze

 1. Bogdan
  18 sierpnia 2022 @ 16:21

  Luksusem jest ZUS PUE.

  Dzięki tej platformie mogę szybko załatwić wiele spraw.

  Jest to bardzo duże udogodnienie.

 2. Arek
  18 sierpnia 2022 @ 16:22

  Uwielbiam być użytkownikiem ZUS PUE. To dzięki tej platformie mogę tak wiele zrobić w czasie, który mam do dyspozycji.

 3. Michał
  18 sierpnia 2022 @ 16:25

  ZUS PUE jest świetną platformą z tak wielu powodów. Załatwiam wszystko szybko, nie martwiąc się o żadne kłopoty czy niedogodności.

Dodaj komentarz