Skip to content

W zachodniopomorskim złożono już ponad 31 tys. wniosków na program 300 plus

Spis treści

Od lipca rodzice mogą składać wnioski o świadczenia z programu „Dobry Start ZUS„, czyli tzw. „300+” na start szkolny. – W Zachodniopomorskiem wpłynęło już blisko 31 tys. wniosków na prawie 42 tys. dzieci – informuje Karol Jagielski, rzecznik zachodniopomorskiego oddziału ZUS.

„Jest oczekiwanie na kolejne wnioski” – powiedział Jagielski. Według niego, wielu rodziców chce skorzystać z tej możliwości, aby promować swoje dzieci do szkół o lepszym statusie. Ponadto mogą ją wykorzystać jako dodatkowy benefit przy ubieganiu się o pracę w firmie oferującej wcześniejsze emerytury lub elastyczny czas pracy.

Polski rząd ogłosił, że rodzice dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły policealnej i innych placówek oświatowych otrzymają jednorazowe dofinansowanie w wysokości 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętu i wszelkich urządzeń niezbędnych do nauki.

Wsparcie przysługuje raz w roku – na dziecko, które uczęszcza do szkoły do ukończenia 20 roku życia lub 24 roku życia w przypadku dzieci niepełnosprawnych. O świadczenie na nowy okres można ubiegać się od 1 lipca do 30 listopada 2022 roku. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września.

PUE ZUS poprowadzi użytkownika przez specjalny kreator do złożenia wniosku o świadczenie. Pozwoli to uniknąć błędów przy składaniu wniosku o świadczenie.

Oprócz innych danych na wniosku należy podać: numer rachunku bankowego, na który będzie wpływało świadczenie, adres e-mail i numer telefonu – czyli dane, które będą potrzebne do kontaktu.

Powiadomienia dotyczące świadczeń „300 plus” również będą przekazywane drogą elektroniczną. Informacja o przyznaniu świadczenia znajdzie się w Twojej skrzynce odbiorczej na Twoim profilu PUE ZUS. Także jeśli wniosek złożyłeś za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Świadczenie wypłacane jest wyłącznie na konto bankowe. Forma bezgotówkowa jest znacznie tańsza i bezpieczniejsza niż przelew gotówkowy.

Na PUE ZUS znajdzie się również cała korespondencja z ZUS dotycząca wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmowna).

3 komentarze

 1. Lucjan
  19 lipca 2022 @ 11:53

  Jeśli masz polskie korzenie, istnieje wspaniały program 300+, który może ci pomóc. Ten program jest korzystny dla polskich rodzin.

 2. Eliza
  19 lipca 2022 @ 11:55

  Uważam, że ten program jest wsparciem dla polskich rodzin, ponieważ wspiera ich wysiłki, aby poprawić swoje życie i zapewnić swoim dzieciom lepszą przyszłość.

  Program pomaga w opłaceniu czesnego i innych kosztów związanych z przyborami szkolnymi i mundurkami, a także transportem do i ze szkoły.

 3. Krzysztof
  19 lipca 2022 @ 11:56

  Powiadam, że ten program pomoże im w opiece medycznej, opłatach szkolnych i żywności. Rząd wyłożył mnóstwo pieniędzy, aby ci ludzie nie musieli się martwić o nic innego, jak tylko o swoje zdrowie i edukację.

Dodaj komentarz