Skip to content

Przydatne skróty klawiszowe podczas obsługi skrzynki Gmail

Spis treści

Gmail to bezpłatna usługa poczty elektronicznej firmy Google. Oferuje ona wydajnego klienta poczty elektronicznej, zaawansowane zabezpieczenia i ochronę przed spamem oraz integrację z innymi aplikacjami Google. Skróty klawiaturowe w Gmailu pozwalają lepiej niż kiedykolwiek korzystać z popularnych skrzynek pocztowych. Pozwala sprawnie organizować nie tylko wiadomości, ale całą pracę. Więc nie możesz się ograniczać, ale idź dalej. Poznaj najlepsze skróty klawiaturowe Gmaila! Dzięki temu szybciej i wydajniej można korzystać z ulubionych skrzynek pocztowych!

Poczta od Google ma domyślnie wyłączone skróty klawiszowe. Jak to zmienić? Wykonaj czynności: Wybierz ikonę koła zębatego – w prawym górnym rogu. Zobacz wszystkie ustawienia. W sekcji skróty klawiaturowe wybierz włącz skróty klawiaturowe. Od teraz można używać skrótów klawiszowych w Gmailu.

Aby otworzyć wiadomość wybraną w skrzynce odbiorczej, naciśnij klawisz Enter. Możesz też poruszać się po skrzynce odbiorczej za pomocą strzałek w górę i w dół. Skróty w Gmailu ułatwiają użytkownikom poruszanie się po skrzynce odbiorczej. Naciśnięcie klawisza N powoduje przejście do następnej wiadomości w rozmowie. Naciśnięcie P powoduje powrót do poprzedniej wiadomości. Rozwiń lub zwiń wiadomość, klikając Enter. Przy rozważaniu tego tematu przydatne są skróty. Tworzenie nowej wiadomości w Gmailu odbywa się za pomocą klawisza C. Naciśnięcie klawisza Shift plus C otwiera nowe okno Gmaila i tworzy nową wiadomość. Naciśnięcie klawisza D otwiera okno nowej wiadomości w nowej karcie. Aby poruszać się po wiadomościach, trzeba jednocześnie nacisnąć dwa klawisze: Przejdź do następnej wiadomości za pomocą J. Aby wrócić do poprzedniej wiadomości, K pozwala się cofnąć. Zamiast klikać skręconą strzałkę obok skrzynki pocztowej, aby ją odświeżyć, można nacisnąć klawisz U.

Odroczenie wiadomości e-mail pozwala opóźniać wiadomości bez ich czytania. Jest to przydatne, gdy nie ma teraz czasu na przeczytanie e-maila, ale obawa jest, że zapomnisz go przeczytać później. E-mail zostanie wysłany na skrzynkę we wskazanym dniu i godzinie dzięki tej metodzie. W wybranym dniu i godzinie naciśnięcie klawisza B spowoduje wyświetlenie komunikatu. Można znacznie szybciej odpowiadać na wiadomości, naciskając Odpowiedz na wiadomość klawiszem R. Wiadomość jest odpowiedziana wszystkim odbiorcom za pomocą klucza. Przekazywanie wiadomości za pomocą klawisza F przekazuje ją dalej. Naciskając jednocześnie R, A, F i Shift, można wykonać te same czynności w nowym oknie.

Nie wszyscy z nich korzystają, ponieważ poczta e-mail od Google jest tak łatwa i intuicyjna w obsłudze. Pamiętaj jednak, że skróty klawiaturowe mogą być naprawdę prostsze! Dlatego warto nauczyć się kombinacji klawiatury, które sprawią, że Twoje transakcje w skrzynce pocztowej będą szybsze i lepsze! Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy w obsłudze Gmaila za pośrednictwem strony infolinia gmail konsultanci chętnie odpowiedzą na zadawane pytania.

3 komentarze

 1. Tomasz
  12 września 2022 @ 12:52

  Mam dużo pracy i nie mogę tracić czasu na komputerze, bo jest on ważny nie tylko dla mnie, ale i dla mojej pracy. Dlatego muszę wiedzieć, jak używać skrótów klawiaturowych i oszczędzać czas.

 2. Natalia
  12 września 2022 @ 12:52

  Cieszę się, że powstał taki artykuł opisujący zastosowanie skrótów klawiaturowych. Na pewno przyda mi się on w życiu.

 3. Elwira
  12 września 2022 @ 12:54

  Ze skrótów klawiaturowych korzystam już od dawna, ale nie wiedziałem, że jest ich aż tyle przydatnych. Szczególnie podoba mi się to, że są takie czynności, które można wykonać jedną ręką, co jest dla mnie bardzo wygodne.

Dodaj komentarz