Skip to content

Przejęcie dodatkowych zadań przez pracowników ZUS i dodatkowe podwyżki płac

Spis treści

 ZUS dąży do przejrzystych i uczciwych negocjacji ze swoimi związkami zawodowymi. W najbliższych dniach spotkały się na spotkanie wszystkie organizacje związkowe działające w ZUS, aby uzgodnić wysokość i zasady podziału środków na podwyżki.

Po miesiącach wytężonej pracy Prezesa i Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z radością informujemy, że nasze starania przyniosły pozytywny efekt. Dzięki nowym zadaniom, które wziął na siebie ZUS, jesteśmy w stanie zwiększyć wynagrodzenia naszych pracowników. Dotychczasowa kwota przeznaczona na podwyżki (średnio 300 zł na pracownika) zostanie znacznie zwiększona dzięki nowym obowiązkom.

Zarząd ZUS planuje zaprosić wszystkie zakładowe organizacje związkowe działające w Zakładzie na rozmowy w celu uzgodnienia wysokości i zasad podziału środków na podwyżki płac. Od tych uzgodnień zależy termin wypłaty wynagrodzeń. Zarząd uważa, że jak najszybsze uzgodnienia pozwolą na wypłatę dodatkowych środków w połowie lipca z wyrównaniem od 1 stycznia br.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na wzrost wynagrodzeń pracowników ZUS. Środki te są wyrazem uznania dla zaangażowania pracowników ZUS w realizację nowych zadań nałożonych w ostatnim czasie przez rząd. Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest dziś nowoczesną instytucją, która intensywnie działa na rzecz rodzin. To właśnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje takie programy jak Dobry Start, Rodzina 500 Plus, Rodzinny Kapitał Opieki czy świadczenie żłobkowe. Nie należy zapominać o istnieniu bon turystyczny.zus.pl logowanie czy wypłacie 13 i 14 emerytury. Ponadto ZUS telefon to całodobowa infolinia obsługi klienta, która udziela informacji o programach ZUS oraz odpowiedzi na pytania dotyczące ubezpieczeń.

Z dumą mona poinformować, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych stał się rozpoznawalną marką w całej Europie. Szczególnie warte podkreślenia jest to, że niedawno odwiedził nas premier Portugalii, który był pod wrażeniem organizacji ZUS. Zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc uchodźcom z Ukrainy. Niedawno odwiedzili nas także goście z Azerbejdżanu, którzy obserwowali nasze nowoczesne rozwiązania, w szczególności elektroniczne zaświadczenia lekarskie e-ZLA. Nie ukrywali, że chcą niektóre z nich wdrożyć w swoim kraju. To pokazuje, że ZUS stał się marką nie tylko w Polsce, jako jeden z najnowocześniejszych urzędów, ale i na świecie. Wizyty zagranicznych gości tylko to potwierdzają.

3 komentarze

 1. Justyna
  27 czerwca 2022 @ 09:31

  To wspaniale, że w Polsce jest tak silny system ubezpieczeń społecznych. Bardzo się z tego cieszę.

  Udowodniono, że jest bardzo skuteczny i dobrze jest wiedzieć, że mój kraj ma tak wspaniałą sieć bezpieczeństwa socjalnego.

 2. Karol
  27 czerwca 2022 @ 09:33

  Mój kraj ma wiele różnych usług społecznych, takich jak bezpłatna publiczna edukacja i opieka zdrowotna.

  W Polsce istnieje system ubezpieczeń społecznych, który świadczy dobre usługi na wysokim poziomie.

 3. Lena
  27 czerwca 2022 @ 09:35

  System ubezpieczeń społecznych w Polsce oparty jest na zasadzie solidarności i równości oraz zapewnia odpowiednią ochronę w przypadku bezrobocia, starości, niepełnosprawności lub śmierci.

  Państwo gwarantuje obywatelom dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej oraz pomoc finansową w razie choroby lub wypadku.

Dodaj komentarz