Skip to content

Promocyjne bilety na pierwszą klasę – PKP intercity ma nową ofertę

Spis treści

W przyszłości pasażerowie będą mogli korzystać z tańszych biletów na połączeniach PKP Intercity – zarówno kategorii TLK, jak i IC – jeśli kupią bilety z wyprzedzeniem. Zasady te zmienią się jednak już 5 maja. Przewoźnik wprowadzi wtedy nowe progi promocyjne.

Koszty podróży będą spadać, mimo inflacji i rosnących cen energii. Taniej będzie też w klasie pierwszej. Jest jednak pewien haczyk: pasażerowie, którzy kupią bilet w promocyjnej cenie, nie mogą z niego skorzystać za darmo ani przekazać go komuś innemu. Mogą go wykorzystać tylko dla siebie.

Od 5 maja dostępność poszczególnych biletów promocyjnych nie będzie już zależała od wyprzedzenia, z jakim pasażer kupuje bilet, co było podstawą oferty do tej pory. Zamiast tego będzie się ona opierać na popularności danego pociągu. PKP Intercity będzie zarządzać liczbą biletów promocyjnych w poszczególnych progach cenowych w zależności m.in. od prognozowanej frekwencji, tras przejazdu czy godzin odjazdów.

Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić podróże pociągami, PKP IC podjęła decyzję o zmianie poziomów promocyjnych dla połączeń InterCity (IC) i Twoje Linie Kolejowe (TLK). Po zmianach na tych połączeniach obowiązywać będzie pięć poziomów promocyjnych: Super Promo, Promo Plus, Promo 45 (bilety tańsze o 45 proc.), Promo 30 (tańsze o 30 proc.) i Promo 15 (tańsze o 15 proc.). Podobnie jak w pociągach ekspresowych PKP IC. Co ważne, promocyjne bilety na połączenia IC i TLK będą obejmowały zarówno pierwszą, jak i drugą klasę.

Linie lotnicze ogłosiły, że na najpopularniejszych trasach, m.in. z Warszawy do Krakowa, Trójmiasta, Katowic i Poznania, ceny biletów normalnych będą zaczynać się od 19 zł. Do tej pory najtańsze promocyjne bilety na tych trasach kosztowały około dwa razy więcej.

Przewoźnik wyjaśnił, że obniżka cen spowodowana jest wzrostem liczby pasażerów zarezerwowanych przez PLL LOT na rejsy między Polską a Niemcami od sierpnia tego roku.

Koszt podróży koleją wzrósł wraz z drożejącą energią elektryczną. Intercity telefon zmieniło swoją taryfę na początku tego roku.

„Od ostatniej aktualizacji cen biletów znacznie wzrosły koszty operacyjne spółki – w latach 2014-2020 wzrost w tym zakresie wyniósł ponad 30 proc. w przeliczeniu na jednego pasażera. O ponad 140 proc. wzrosły koszty związane z naprawami taboru i postojami na stacjach” – wyjaśnili kolejarze, zapowiadając styczniowe podwyżki.

3 komentarze

  1. Janek
    29 czerwca 2022 @ 11:47

    Jestem dumny z tego, że PKP Intercity oferuje takie ceny biletów. Uważam, że jest to świetny sposób na oszczędzanie pieniędzy i utrzymanie kosztów spółki na niskim poziomie, a jednocześnie zachęcanie ludzi do korzystania z transportu publicznego.

  2. Gustaw
    29 czerwca 2022 @ 11:48

    Zadowolony jestem z PKP Intercity. Spółka ta zawsze była liderem innowacji, a ten nowy system cenowy nie jest wyjątkiem. Taki sposób ustalania cen biletów jest doskonałym przykładem tego, że PKP Intercity zawsze dąży do poprawy wszystkich aspektów swojej działalności.

  3. Roman
    29 czerwca 2022 @ 11:48

    Bardzo się cieszę, że PKP intercity ma takie ceny biletów. To wspaniale widzieć firmę, która dba o swoich pracowników i klientów, którym służy.

Dodaj komentarz