Skip to content

Porady ekspertów na telefon

Spis treści

Aby pomóc w jak najlepszym wykorzystaniu pieniędzy i upewnić się, że otrzymujemy wszystkie należne świadczenia, oddziały ZUS w Bydgoszczy, Inowrocławiu i Świeciu zapraszają do skorzystania z telefonicznych porad ekspertów. Dyżury odbędą się w dniach 9-12 maja w godz. 9-11. W poniedziałek, 9 maja, pod podanym na stronie internetowej numerem telefonu będzie można uzyskać informacje na temat elektronicznych zwolnień lekarskich.

Wtorkowy dyżur (10 maja) będzie dotyczył świadczeń kompensacyjnych dla osoby uprawnionej do wcześniejszej emerytury z tytułu opieki nad dzieckiem wymagającym stałej opieki. Z zaproszenia będzie można skorzystać również 10 maja. Eksperci będą też odpowiadać na pytania dotyczące Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

11 maja pod numerem telefonu podanym na stronie internetowej będzie można uzyskać informacje na temat dokumentów wymaganych do ustalenia uprawnień do świadczeń emerytalno-rentowych, a 12 maja pod numerem telefonu podanym na stronie internetowej eksperci będą mogli zapytać o rentę socjalną, zasady jej przyznawania i dorabiania – informuje regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

Osoby, które do nas zadzwonią, będą mogły zapytać o elektroniczne zwolnienia lekarskie 9 maja. Tego samego dnia mogą też uzyskać informacje o świadczeniach kompensacyjnych dla osoby uprawnionej do wcześniejszej emerytury z tytułu opieki nad dzieckiem wymagającym stałej opieki.

Eksperci będą również dostępni 11 maja, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące dokumentów wymaganych do ustalenia uprawnień do świadczeń emerytalno-rentowych, a 12 maja będzie można zapytać o rentę socjalną – zasady jej przyznawania i dorabiania.