Skip to content

Okazyjna nowa oferta PKP Intercity dla podróżujących w grupach

Spis treści

PKP Intercity wprowadza nową ofertę dla małych grup. Od 1 lipca podróż koleją z rodziną lub grupą przyjaciół jest tańsza. „Taniej z przyjaciółmi” to nowa oferta przygotowana specjalnie dla rodzin i małych grup od 2 do 6 osób.

Spółka wprowadza tę specjalną ofertę, ponieważ uważa, że podróż koleją powinna być bardziej przystępna dla osób, które chcą spędzić wspólnie czas w miłej atmosferze, a jednocześnie zwiedzać polskie miasta i regiony. Oferta pozwoli im na to jeszcze częściej, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy więcej osób podróżuje pociągiem.


Od 1 lipca możecie skorzystać z naszej nowej oferty all-access w pociągach PKP Intercity. Obowiązuje ona dla grup od 2 do 6 osób podróżujących w relacjach krajowych: jeśli wszyscy w Twojej grupie mają bilet w ramach tej promocji, bazowe ceny biletów są obniżone o 30%.

Aby skorzystać z tej oferty, bilety muszą być zakupione nie później niż 1 dzień przed wyjazdem – z tego powodu w ramach tej promocji nie można kupić biletów u konduktora. Bilety dostępne są na 30 dni przed odjazdem pociągu w kasach biletowych i kanałach internetowych. PKP informacja ma również na celu zachęcenie większej liczby osób do zaangażowania się w działalność organizacji, pomagając im dowiedzieć się więcej o otaczającym ich świecie kolei. 

Jeśli podróżujesz z rodziną, mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Od 6 listopada w PKP Intercity obowiązuje specjalna promocja: Tanio z Bliskimi.

Oferta łączy w sobie zniżki ustawowe, dzięki czemu osoby do nich uprawnione będą podróżować jeszcze taniej. Warto zaznaczyć, że bilety w ramach promocji Tanio z Krewnymi można kupić również na podróż w wagonie z miejscami do leżenia (tzw. kuszetka) oraz w wagonie sypialnym.

W pociągach ekspresowych – EIC i EIP – niezmiennie można skorzystać z Biletów Rodzinnych, które PKP Intercity oferuje grupom od 2 do 5 osób z dzieckiem do 16 roku życia. W tej ofercie każdy członek grupy otrzymuje również 30% zniżki na bilet.

Wprowadzenie nowej, atrakcyjnej oferty jest zachętą do korzystania z niskoemisyjnego transportu jakim jest kolej i pozostawienia samochodu w garażu. Podróżując samochodem w grupie, koszty, a także emisja zanieczyszczeń rozkładają się na kilka osób – PKP Intercity proponuje rozwiązanie, które jest jeszcze bardziej ekonomiczne i niskoemisyjne. Za każdym razem, gdy osoba wybiera pociąg zamiast samochodu, jest mniejsza emisja CO2 – i tego wyboru dokonuje coraz więcej podróżnych.

3 komentarze

 1. Karol
  1 lipca 2022 @ 15:21

  Podoba mi się to, że kolej ma deklarację misji, która jest umieszczona w każdym wagonie pociągu. Nadaje ono ton całej podróży i jest zawsze związane z miejscem, do którego zmierzamy.

 2. Jacek
  1 lipca 2022 @ 15:21

  Pociąg daje mi poczucie wspólnoty. Kiedy wsiadam do pociągu, mogę zobaczyć moich sąsiadów, porozmawiać z nimi i dowiedzieć się o ich życiu. Ponadto, jeśli ktoś potrzebuje pomocy lub wsparcia, jest mnóstwo ludzi, którzy chętnie podadzą rękę.

 3. Aneta
  1 lipca 2022 @ 15:23

  Lubię jeździć pociągami, ponieważ pozwalają mi się zrelaksować, nie martwiąc się o korki czy inne kwestie, które mogą powodować stres podczas jazdy po mieście.

  Kolej jest ważną częścią naszej społeczności i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Dodaj komentarz