Skip to content

Lemon.io to platforma, która łączy startupy

Spis treści

W odpowiedzi na brak wykwalifikowanych informatyków firmy starają się ich skusić, oferując coraz wyższe stawki lub dodatkowe korzyści. Z drugiej strony oferty pracodawców często nie odpowiadają potrzebom i oczekiwaniom kandydatów, co utrudnia znalezienie satysfakcjonującej pracy. Rozwiązanie tego problemu zaproponowała platforma Lemon.io z Ukrainy, która łączy deweloperów z ciekawymi projektami.

Lemon.io to firma założona w Kijowie w 2015 roku jako mały startup o nazwie Coding Ninjas przez kilka pierwszych lat. Intencją założycieli było zbudowanie czegoś takiego jak Uber dla programistów. W tym celu stworzono grupę specjalistów IT, którzy delegowali osoby, gdy do firmy przychodzili klienci z określonymi zadaniami. Początkowo składający się z przyjaciół, liczba programistów wzrosła, podobnie jak liczba przedsiębiorców zainteresowanych ich usługami. Tak więc 5 lat później twórcy zdecydowali się na zmianę modelu biznesowego i rebranding – tak powstała nowoczesna platforma Lemon.io, która obecnie pozyskuje wykwalifikowanych ekspertów z Europy dla czołowych amerykańskich firm i startupów z Doliny Krzemowej.

Grupa SoDA, zrzeszająca pracodawców usług IT, stwierdziła, że ​​w Polsce brakuje nawet 2,5-30 mln miejsc pracy. Przedsiębiorcy zwracali też uwagę na brak wykwalifikowanych specjalistów na rynku pracy – z których co sekundę, według Głównego Urzędu Statystycznego, problem był przeszkodą w rozwoju ich działalności. W efekcie firmy coraz częściej konkurują o specjalistów IT, którzy nie zawsze są w stanie sprostać ich oczekiwaniom (nie tylko finansowym). Zgodnie z raportem Bulldogjob, programiści są dziś zainteresowani przede wszystkim odpowiednim dochodem, a następnie elastycznością (elastyczne godziny pracy, praca zdalna itp.). Ważna jest również atmosfera pracy, ciekawe projekty, możliwości samodoskonalenia i rozwoju kariery. Jednak często napotykają przeszkody uniemożliwiające im efektywne działanie, takie jak błędy programistyczne, problemy z komunikacją, presja czasu czy braki techniczne w firmie.

Platforma Lemon.io została stworzona z myślą o powyższym problemie. Pozwala dołączyć do społeczności programistów, którzy następnie łączą się z ciekawymi projektami. Główne rzeczy, które ją wyróżniają to: uczciwe stawki godzinowe, satysfakcjonujące zamówienia i dobra komunikacja. Na równych prawach nie tylko programiści, ale i klienci muszą być odpowiednio zwalidowani – wszystko po to, aby zachować najwyższe standardy współpracy i zapewnić satysfakcję obu stronom. Ponadto eksperci nie muszą martwić się o żadne formalności, gdyż wszystkie sprawy organizacyjne załatwiają ukraińskie firmy.

Aby skontaktować się z Uberem telefonicznie, można numer telefonu, który jest podany na stronie uber kontakt telefoniczny.

3 komentarze

 1. Darek
  1 września 2022 @ 12:31

  Cieszę się z takiej inicjatywy, którą wprowadzają bracia z Ukrainy. Fajnie, że są takie korzyści, które wprowadza Lemon.io.

 2. Adam
  1 września 2022 @ 12:31

  Lubię takie podejście, które wprowadzają bracia z Ukrainy. Lemon.io to nowa i innowacyjna platforma, aby połączyć społeczeństwo z ich ulubionymi markami.

 3. Grzegorz
  1 września 2022 @ 12:43

  Dla większości słyszy się o tych korzyściach, które są ustawione do wprowadzenia przez Lemon.io i to jest świetne, że istnieją możliwości dla ludzi, aby zarobić lub nawet mieć szansę na wygranie niektórych dolarów z po prostu robi to, co mogą, z gry na aplikacji.

Dodaj komentarz