Skip to content

Jak korzystać z karty wielowalutowej Revolut?

Spis treści

Podczas gdy korzystanie z karty płatniczej do transakcji finansowych stało się standardem dla zdecydowanej większości podróżnych, wciąż w drodze do Chorwacji, wielu z nas waha się, czy zabrać ze sobą samą kartę, czy też na miejscu wymienić trochę gotówki na kuny lub euro. Polska. Przed złożeniem zamówienia zalecamy sprawdzenie aktualnych informacji na stronie revolut kontakt. Główną troską są wysokie koszty transakcji kartowych, w szczególności koszty przewalutowania oraz dodatkowe opłaty związane z wypłatą gotówki w bankomatach itp. Ma to sens, ponieważ jeśli nie posiadamy konta wielowalutowego, to: karta płatnicza, której używamy nie jest kartą wielowalutową, a musimy liczyć się z tym, że za granicą ponosimy opłaty za przewalutowanie za transakcję , w tym z okresu wypłaty gotówki z bankomatu.

Również w całej Europie należy pamiętać o bankomatach „niebankowych”, takich jak bankomaty/bankomaty Euronet, które po pierwsze mogą pobierać bardzo wysokie prowizje za wypłaty, a po drugie, ich systemy informatyczne mogą nie pobierać prowizji ani płatności za wypłaty online. Stworzono korzystniejsze warunki, aby uniemożliwić nam w jak największym stopniu zrezygnowanie z tej opcji rezygnacji. Więcej na blogu o wypłatach z bankomatów w Chorwacji. Nadchodzi Revolut i nie muszę go przedstawiać większości z Was. Od ponad roku dobrze radzi sobie na polskim rynku, zyskując coraz więcej zwolenników, którzy wystawili mu bardzo dobre opinie. Nadszedł nasz czas! Obecnie karta Revolut służy nam tylko w Chorwacji. Jednak w przyszłości możemy przejść na Revolut z większością kont.

Oczywiście w niektórych przypadkach nie będziesz musiał płacić opłaty za przewalutowanie. Dzieje się tak na przykład, gdy Twoja karta należy do międzynarodowej grupy bankowej (do której mogą należeć banki chorwackie). Czy uważasz, że to jakaś wygoda? żadna! Z jednej strony wiesz, że możesz bankować bez prowizji, bez opłat za przewalutowanie, a z drugiej masz ciągłą potrzebę znalezienia „swojego” bankomatu. Jasne, są miejsca, w których możesz je znaleźć, ale są też miejsca, w których nie znajdziesz oddziału banku lub bankomatu. I ta ciągła presja: co jeśli nie mogę jej znaleźć?

Karta Revolut to karta przedpłacona (przedpłacona). Wiesz, co to oznacza: musisz zasilić swoje konto, zanim będziesz mógł wykorzystać zgromadzone na nim środki. To świetne rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują i często muszą uiszczać opłaty lub wypłacać pieniądze z bankomatów w miejscach, które nie budzą zaufania do ich pełnego bezpieczeństwa. Jeśli wydarzy się coś nieprzewidzianego, możemy się martwić jedynie o utratę środków na naszej karcie Revolut, a nie o wyczyszczenie całego konta źródłowego. Również z poziomu aplikacji możesz sam zadbać o bezpieczeństwo swoich środków, o czym możesz przeczytać poniżej. Tak więc tuż przed każdym wyjazdem możemy doładować kartę Revolut odpowiednią kwotą środków w różnych walutach, a potem… spokojnie ruszyć w drogę.

3 komentarze

 1. Grześ
  6 lipca 2022 @ 09:58

  Świetnie wiedzieć, jak korzystać z karty revolut, cieszę się, że widzę ten post.

  To jest dobre rozwiązanie na wakacjach.

 2. Jan
  6 lipca 2022 @ 10:03

  Cieszymy się, że spodobał Ci się nasz artykuł o tym, jak korzystać z karty Revolut. Jeśli masz jakieś pytania, nie krępuj się!

 3. Kasia
  6 lipca 2022 @ 10:04

  Nigdy nie korzystałam z karty revolut, ale chciałabym się dowiedzieć jak działa.

  Na pewno korzystanie z karty revolut nie jest tak proste jak korzystanie z mojej zwykłej karty Visa.

Dodaj komentarz