Skip to content

Grupy na Facebooku – jak budować społeczność?

Spis treści

Na tworzenie grup na Facebooku (FB) decyduje się obecnie wiele osób oferujących produkty i usługi w Internecie. Tego rodzaju działania przynoszą niewymierzone korzyści finansowe. Rozpoczęcie takiej działalności musi jednak zacząć się od założenia grupy. 

Jak złożyć grupę na FB?

Do założenia grupy trzeba posiadać najpierw indywidualne konto na Facebooku. Posiadając działający profil, trzeba przejść do zakładki „Grupy”. Tam znajdzie się przycisk „Utwórz nową grupę”. Jego kliknięcie otworzy kreator grupy, który krok po kroku przeprowadzi interesanta po koniecznych do wykonania działaniach. Duże znaczenie może mieć nazwa grupy, ponieważ to ona będzie wynikiem wyszukiwania dla użytkowników zainteresowanych tematyką. 

Budowanie społeczności

Budowanie społeczności na grupie powinno się zacząć od regularnego dodawania ciekawych wpisów. System komentarzy to środowisko wymiany opinii i doświadczeń. Zadawanie pytań użytkownikom może pomóc zwiększyć stopień zaangażowania w dodawane treści. Interakcje użytkowników mogą przynieść największe korzyści z założonej grupy.